Jak na ADHD u dětí – specifika a praktická doporučení

jak-na-adhd-u-deti

Jste rodič nebo učitel neklidného či hyperaktivního dítěte a kladete si otázku, jak s dítětem pracovat? Jak na ADHD u dětí? Pak si určitě nenechte ujít náš kurz. 

Kurz Jak na ADHD u dětí – specifika a praktická doporučení

Získejte informace a zjistěte zajímavosti o problematice ADHD. Probereme hlavní potíže spojené s ADHD a také možnosti, jak je ovlivnit.

Obsah kurzu

Seznámíte se se základními i přidruženými projevy ADHD. Podíváme se na to, jak tato diagnóza může komplikovat dítěti jeho každodenní život.

  • Dozvíte se, jaké jsou specifické potřeby dítěte s ADHD v oblasti učení. Z kurzu si odnesete konkrétní aktivity a techniky, díky kterým pomůžete zlepšit pozornost a zájem o vyučovanou látku.
  • Věnovat se budeme také tomu, jak u dítěte podpořit motivaci (nejen) k učení. Představíme Vám praktické metody, jak u dítěte podpořit adaptivní vyjadřování emocí a jak zvládnout případný konflikt.
  • Představíme si základní pomůcky pro práci s dítětem s ADHD a možnosti, jak je integrovat do výuky i do běžného života.
  • Prostor bude také pro představení kazuistik z praxe, dotazy a řešení situací, se kterými se i Vy možná setkáváte. Cílem kurzu je nejen Vám předat základní teoretické informace o diagnóze ADHD, ale také poskytnou Vám konkrétní tipy na aktivity nebo pomůcky, které budete moci ihned využít.

Kurz je určen pro kohokoliv, kdo pracuje s dítětem s ADHD. Ať už jste rodič, učitel, vedoucí zájmových kroužků nebo jen někdo, kdo má zájem se o tématu více dozvědět, věříme, že si z kurzu odnesete užitečné poznatky.

Kurz je akreditován MŠMT. Účastníci obdrží potvrzení o absolvování v rozsahu 6 hodin. Kurz nabízíme buď v prezenční nebo online formě.

Kdy

  • podzim 2024

Kde

  • online forma (po uhrazení kurzu obdržíte email s odkazem na připojení)
  • záznam z workshopu není pořizován 

Cena

  •  1 200 Kč/účastník 

Objednejte si náš kurz

Nevyhovují vám vypsané termíny, nebo jste větší skupina a chcete kurz absolvovat společně třeba i ve vašich prostorách?

Kurz Jak na ADHD u dětí - specifika a praktická doporučení nabízíme též na objednání.

Cena dohodou dle počtu účastníků. Pro více podrobností kontaktujte koordinátorku programu.

Kontakt na koordinátora

Mgr. Ivana Štěpánková
tel: +420 / 731 604 064
e-mail: ivana.stepankova@crsp.cz